שיקום מבנים

בניגוד לפרויקט שיפוץ מבנה, שהמטרה המרכזית שלו היא לשפר ולהשביח את המצב הקיים, פרויקט שיקום מבנים הוא פרויקט שנועד לתקן נזקים וליקויים במבנה קיים. נזקים וליקויים אלה יכולים לגרום לחוסר נוחות ולבלאי מואץ, אך לעיתים גם לסיכון בטיחותי של ממש עד כדי הוצאת צו מבנה מסוכן למבנה. המשמעות היא שכל פרויקט שיקום של מבנה, חייב להיות מלווה במהנדס בניין, שא' יגדיר את העבודות שיש לבצע על מנת לתקן את הליקויים ולהחזיר למבנה את חוזקו המבני ואת רמת הבטיחות הנדרשת ושב', יפקח על העבודות ויוודא כי הן מבוצעות על פי העקרונות ההנדסיים המחייבים.

מהן הפעולות המבוצעות במסגרת שיקום מבנים?

ההחלטה על יציאה לפרויקט שיקום למבנה היא החלטה שמתקבלת בדרך כלל על ידי מהנדס בניין ולעיתים רק מתוך כורח. יחד עם זאת, פרויקט כזה יכול לצאת לדרך גם בעקבות החלטה חופשית של הדיירים במטרה להבטיח את חוזקו המבני של המבנה בו הם מתגוררים, לסלק ליקויים שפוגעים באיכות החיים במבנה ולהחזיר לו את רמת הבטיחות הנדרשת. פרויקט של שיקום מבנים יכול לכלול שורה ארוכה של פעולות ובכלל זה: איטום קירות חוץ, סתימת סדקים, חיזוקי ברזל, שיקום בטון וברזל חשוף, חידוש טיח חוץ, צביעה חיצונית, החלפה או תיקון של חיפוי החוץ, החלפה או שיקום מעקות, סורגים ומסתורי כביסה, עבודות חיזוק ביסודות המבנה ולכל גובהו ועוד.

שיקום מבנים

אתגר הגובה בא על פתרון

אחד האתגרים המשמעותיים בכל פרויקט שיקום מבנים הוא אתגר הגובה. עבודות השיקום צריכות להתבצע לכל גובהו של המבנה, גם בקומות הגבוהות שלו ולשם כך נעשה שימוש בדרך כלל בפיגומי זקפים הנפרשים לכל רוחבו וגובהו של המבנה. פיגומים אלה מסרבלים מאוד את העבודה ומייקרים אותה מאוד בגין עלויות ההשכרה, ההקמה והפירוק וכן בגין מגבלות העבודה על גבי הפיגומים. בכדי להתגבר על אתגר זה, נעשה היום שימוש במודל הסנפלינג שהפך בשנים האחרונות למודל מוביל בפרויקטים של שיקום מבנים, ובאמצעותו ניתן לבצע את כל סוגי עבודות השיקום בקלות, בנוחות, בלוחות זמנים קצרים ובעלויות נמוכות הרבה יותר.

חברת אדרנלין היא אחת מהחברות המובילות בישראל לביצוע עבודות בניין, שיפוץ, שיקום, שימור, ניקוי, איטום ותחזוקת מבנים באמצעות סנפלינג ובתוך כך, מציעה החברה גם שירות שיקום מבנים המבוצע על ידי אנשי מקצוע מן השורה הראשונה, שגם אוחזים במיומנות גבוהה בגלישה בסנפלינג. כל עבודות השיקום של החברה מבוצעות בליווי ופיקוח מהנדס בניין מוסמך ואת כל הפרטים על השירות תוכלו לקבל כבר עכשיו באתר החברה ובטלפון 050-3433242.